Wanneer je 2 weken in zo’n airbnb appartementencomplex met 12 kamers verblijft zie je heel wat verschillende mensen de revue passeren. De 1 blijft een nacht de andere een week en weer de ander overwintert hier.

In het huisje naast ons is het verloop groot. Inmiddels hebben we al 7 verschillende gasten daar gezien. Nu zit er voor 2 weken een Sportieve Canadese moeder die voor dag en dauw opstaat om hard te lopen samen met haar dochter.
We maken wat mee hier en wij zien het allemaal gebeuren vanaf ons terras. Een Amerikaans gezinnetje waarvan de kinderen dolblij waren dat ze zo pal aan het strand zaten en direct de zee in sprongen en de vader die de hele tijd met zijn drone in de weer was. Een Duits stel waarvan de jongen s’ochtends thai Chi op het strand deed. Een Mexicaanse vader die met zijn dochtertje ging vissen in de zee met een hengel. De sexburen die aankwamen met een taxi zonder bagage en na 2 uurtjes weer uitgecheckt waren. De Argentijnen die continue de bbq in beslag namen en met hun gezinnetje uren aan het vlees eten waren. De Zuid Afrikaanse buurman die zijn opblaassup mee had en elke dag sportief ging suppen. De Amerikaanse vrouw met de luide stem en haar man die over niks anders kon praten dan over American footbal. De jonge Duitse Europees recht student die elke ochtend zijn tafeltje met boeken en computer pal aan zee zette en met koptelefoon ging studeren. De bescheiden tatoeage Canadese buren met hun dreadlocks Mexicaanse vrienden die toen ze weggingen ons een doos met etensspullen kwamen brengen die ze over hadden omdat ze het zonde vonden om weg te gooien. Een Amerikaanse hippie met lang haar die net Willy Nelson leek. Het Canadese gezinnetje met de kinderen die de dinosauriërs in het zwembad leerde zwemmen. De Italianen die bij ons bestek kwamen lenen omdat in hun huisje maar 1 vork was. De dikke Amerikanen die met hun vrienden elke middag een biertje op de rand van het zwembad gingen drinken en een jonge vrouw die uren met een selfiestick de mooiste instagram foto’s en filmpjes van zich zelf aan het maken was bij de palmboom aan de zee.
En dan heb ik nog niet eens over iedereen gehad maar wat duidelijk was dat iedereen het naar zijn zin heeft hier. Ondanks dat de appartementen basis ingericht zijn en de beachclubs naast ons soms wat harde muziek aan hebben is het een echt paradijs hier en eigenlijk wil je hier nooit meer weg.

Dit eiland heeft echt een caribische sfeer, het heeft luxe maar het is ook her en der een troepje. Er is veel groen, veel strand en het is kleurrijk en relaxt, er zitten vele leuke eetplekjes en het heeft zelfs een eigen bierbrouwerij.

Je ziet er weinig auto’s maar wel vele golfkarretjes en brommers.

Gek genoeg niet zoveel fietsers en wandelaars. Terwijl het eiland zich prima daarvoor leent.

Veel mensen komen slechts voor een dagje op het eiland ze komen dan met de veerboot of via een dagexcursie vanaf Cancun of Playa del Carmen met de catamaran.

Overal op het eiland zie je vele fruitstalletjes. Maar ook stalletjes waar ze schelpjes verkopen maar let op ook al verkopen ze die op straat die grote schelpen mag je niet meenemen maar dat vertellen ze er niet bij, op schiphol kun je een forse boete daarvoor krijgen, dat heeft mijn broer ooit een keer meegemaakt toen hij een schelp uit de Dominicaanse republiek meenam, de boete was 250 euro.

Vele restaurants gaan trouwens wel vroeg dicht soms al om 7 uur en vele om 9 uur. Dat komt omdat het personeel vaak niet op het eiland woont en nog met de boot terug naar huis moet.

Vlakbij het nieuwe appartementen complex van onze dochter; Pumbas Paradise zitten gelukkig wel 3 restaurants die tot 11 uur open zijn voor de rest moet je naar het centrum, daar 5 km vandaan. Heel fijn dat het eiland zo klein is en je alles in de buurt hebt. Ik vind het hier geweldig!
