Ons Spaanse huis is altijd een geweldige plek geweest om even uit te blussen van ons drukke leventje in Nederland. In de begin jaren gingen we wel 7x per jaar heen omdat er veel gedaan moest worden. Toen het huis wat meer af was werd het 5x per jaar en later toen onze eerste kleindochter geboren werd ging het langzaam over tot meestal elk kwartaal een keer. Maar sinds onze dochter een Mexicaan aan de haak heeft geslagen en ook een allerschatigst dochtertje heeft gekregen gaan we steeds minder naar Spanje omdat we ook naar Mexico willen natuurlijk. Meestal vliegen we 2x per jaar de oceaan over en omdat we beide nog werken zijn we afhankelijk van onze vakantie dagen en daardoor wordt het steeds minder dat we naar Spanje gaan helaas. Vorig jaar was het maar 3x.

Dit jaar hebben we weer nieuwe vakantie dagen gekregen en besloten we na een half jaar niet in Spanje geweest te zijn maar weer eens te gaan.

De weersvoorspellingen zijn niet goed, de hele week regen maar dat zal onze pret niet drukken. Klussen staat niet op ons programma maar gewoon even lekker genieten van ons huis en de omgeving na zo’n lange tijd.

We landen op Malaga Airport om 10 uur in de morgen, het was 9 graden en droog. Nou zeiden we hoopvol als dit zo blijft zijn we helemaal blij. Maar ons huis ligt natuurlijk wat meer in de bergen en daardoor is het in het binnenland ook wat kouder in de winter en dat bleek ook, toen we aankwamen bij de supermarkt in Archidona was het slechts 6 graden maar gelukkig ook droog en een voorzichtig zonnetje. De sinaasappeltjes hingen aan de bomen, Spaanser kan niet het niet worden.

Met een boodschappen tas vol kwamen we eindelijk weer thuis, zo vertrouwd gelijk. Binnen was het behoorlijk frisjes, het ontliep de buitentemperatuur niet veel.

Elvira was ook mee en samen met Les gingen zij de blaadjes op het terras aanvegen. Ik hield me bezig met het stofvrij maken van het huis en alles even na te lopen in de keuken en de slaapkamers. Kopjes met afgebroken oren en glazen met barsten erin weggegooid, na seizoenen van verhuur ziet de eigenaar alles het beste. Wat missen we, wat moeten we vervangen en wat kan beter. Ik heb alle dozen met linnen weer gerangschikt en toen was het tijd voor de lunch. Om half 3 kwamen we bij Manolo aan, het restaurant zat lekker vol.

Papa Manolo zat er zelf ook met zijn gezin te lunchen. Miquel kwam direct naar ons toe en ik kreeg dikke zoenen, we kletsen dan altijd even wat bij. De porties zijn enorm bij dit restaurant, gelukkig kregen we een box mee met het eten wat we niet op kregen.

Thuis gekomen ging de pelletkachel in de keuken direct aan en de openhaard in de huis kamer stond ook weer vollop te branden in no time en al snel zat de temperatuur op 14 graden. Nu hoor ik je denken nou dat is toch nog echt koud, maar toch voelde het al behoorlijk aangenaam ten opzichte van onze binnenkomst. Dekentje om je heen en lekker chillen op de bank met een boekje. De andere pelletkachel in de huiskamer doet het helaas niet, hij gaat het hele riedeltje af alleen het vuur ontsteekt niet. Ik hoop dat de monteur tijd heeft deze week om het te fixen. Gelukkig hebben we ook nog warm water kruikjes en als de warmte in de muren zit zal het ook comfortabeler zijn.

We zijn weer thuis in ons tweede huis en gaan er een lekkere week van maken.