Ter gelegenheid van mijn verjaardag op 29 maart gingen wij een paar daagjes op stap. We begonnen in het Zuiden van Nederland daar waar het landschap niet meer vlak maar behoorlijk heuvelachtig is en de wandelaars geen gympies aan hebben maar stoere bergschoenen dragen. De zoete geur van de overheerlijke vlaaien die je neus in waait als je een terrasje of bakkertje voorbij loopt doet je watertanden. Waar je op het boerenland deze maand allemaal zandheuveltjes ziet van de asperge bedden, vaak nog bedekt met folie tegen de koude nachten die maart nog rijk is maar je ziet afhankelijk van de soort soms wel al voorzichtig wat kleine witte kopjes van de asperges een paar millimeter boven de grond uit te steken. Het witte goud is 1 van de laatste groenten van Nederlandse bodem, heerlijk puur en niet ingevlogen of uit de kas.

Ja mensen we zijn in het prachtige Limburg aangekomen, daar waar je ook steeds meer wijngaarden ziet en ze warempel ook best wel goede wijn tegenwoordig maken, dat heeft natuurlijk ook met de klimaat verandering te maken. Wij drinken ook steeds vaker een glaasje Nederwijn, te herkennen aan zijn frisse smaak. Limburg heeft zoveel, de natuur is prachtig daar, zeker nu de lente is aangebroken, dus voor ons is dit de ideale plek om onze mini vakantie te gaan beleven.

Van mijn schoonzus hadden we een bon cadeau gekregen voor 2 hotelovernachtingen naar keuze en toen we dit hotel voorbij zagen komen wisten we het gelijk dat gaat het worden, daar gaan we heen.

Echt hoor, als je aankomt bij Landgoed Vaeshartelt krijg je gelijk een wouh gevoel, wat ziet het er hier mooi uit zeg. De kamers zijn eraan gebouwd, deze zijn wel modern maar toch past het goed bij de stijl. Alles bij het landgoed is zeer verzorgd, er is een mooie serre en een leuke bar en er is een zeer mooi ingericht restaurant.

Omdat we rond 12 uur al waren aangekomen begonnen we met een kopje thee met natuurlijk een Limburgse vlaai erbij.

Daarna inchecken bij de moderne incheckbalie, toen de spullen op de kamer gezet en daarna liepen we een rondje in het park en volgden we de bomen wandel route. De prachtige roze magnolia is gelijk de eerste blikvanger.

Verder diverse andere bomen die in boei stonden.

Er stond zelfs de allergrootste Nordmann Spar van Nederland die wel 30 meter hoog is. Met kerst wordt deze met lichtjes versierd, 20.000 stuks.

Het was een leuke wandelroute die ons niet alleen mooie bomen liet zien maar ook prachtige doorkijkjes, veel natuurschoon en lieve diertjes.

Maar ook kunst, de draak was heel leuk, hij bewoog zelfs.

Maar het allerleukst wat we onderweg tegen kwamen was toch wel de stal met de Alpaca’s, tenminste dat dachten we eerst, later zagen we op internet dat het lama’s zijn.

Zij hebben langere oren en een minder wollige snoetjes, maar zijn nog steeds onwijs schattig. Die tandjes, haha.

Er was er zelfs net 1 geboren, op mijn verjaardag nog wel, echt bijzonder omdat te zien zo’n 10 minuten oud kleintje (een cria), daarom stonden ze natuurlijk binnen omdat er een paar drachtig waren.

Na deze super leuke wandeling met bonus, besloten we naar Valkenburg te gaan, echt een leuk stadje op nog geen 10 km afstand.

We zijn er vroeger wel een paar keer geweest maar het is behoorlijk opgepimpt tegenwoordig en het is nu super gezellig met al die goed gedecoreerde restaurantjes, super hip allemaal.

Natuurlijk dronken we een lekker biertje op het terras na eerst even voor onze kleindochter een paar leuke kleertjes gekocht te hebben.

Om 7 uur hadden we een leuk restaurant gereserveerd vlakbij ons hotel, het heet Hof van Huntjes. Wat een mooie zaak zeg, heel leuk met het openhaardje.

Super sfeervol en zalig eten. Vooraf allemaal kleine gerechtjes, het hoofdgerecht was voor mij een stukje kabeljauw en voor Lesley een stukje kalfsvlees en toe weer allemaal verschillende lekkere dingen, met sterretjes. Echt een topplekje, wat een mooie verjaardag heb ik gehad.